تبلیغات
وبلاگ سواد آموزی - آموزش سوادآموزی به بیش از 35 میلیون نفر طی 33 سال گذشته
ایران را مدرسه کنیم سالروز مباره با بی سوادی گرامی باد زگهواره تا گور دانش بجوی  سال اقتصاد و فرهنگ

سازمان نهضت سوادآموزی در هفتم دی ماه سال 1358 با فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد و فصل جدیدی در تاریخ سوادآموزی ایران گشود به طوری که این سازمان پس از گذشت 33 سال بیش از 33 میلیون نفر را تحت پوشش سوادآموزی قرار داده است.


قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امر آموزش عمومی و سواد آموزی بزرگسالان توسط سازمان های متعدد اعم از تعلیمات اکابر، آموزش سالمندان و آموزش بزرگسالان، کمیته ملی پیکار جهانی با بیسوادی و سازمان جهاد ملی سوادآموزی با عناوین مختلف از سال 1315 دنبال شد که وجه مشترک همه آنها استفاده از اوقات فراغت مدارس روزانه در عصرها با هدف آموزش سوادآموزی بود.

در این سال ها همچنین از نیروهای متعدد مانند سپاه دانش و معلمان مدارس روزانه برای آموزش بیسوادان بهره گیری شد.

اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره)و در هفتم دی ماه 1358 سازمان نهضت سوادآموزی به علت شکست و ضعف سازمان های سوادآموزی قبلی و برنامه هایی که توسط آنها اجرا شده بود و از توفیق ناچیزی برخوردار بودند، تاسیس شد.

نهضت سواد آموزی بعد از تاسیس با حضور حجت الاسلام والمسلمین ˈمحسن قرائتیˈ آغاز به کار کرد و طی سال ها پس از تشکیل سازمان از ساختارهای تشکیلاتی مختلفی استفاده کرد که تمام این ساختارها بر مبنای توزیع وظایف و مسوولیت ها طراحی شد.

در فاصله زمانی صدور فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تا انتخاب نماینده خود در سازمان(سال1361)، حرکت سوادآموزی و مبارزه با بیسوادی توسط دستگاههای ذیربط از جمله آموزش و پرورش، جهادسازندگی، جامعه روحانیت، جهاد دانشگاهی و نهضت سواد آموزی به صورت شورایی اداره می شد.

با توجه به فضای انقلابی جامعه، با همکاری تمام نهادهای مردمی اعم از مساجد، کمیته های انقلاب، بسیج مستضعفین، کانونهای فرهنگی، انجمنهای اسلامی، نیروهای مسلح، کارخانجات، کارگاهها و اصناف به صورت خودجوش و گسترده اقدام به آموزش بیسوادان با همکاری آموزش و پرورش برای آموزش و تشکیل کلاس های سوادآموزی در تمام فضاهایی که امکان تشکیل کلاس در آنها وجود داشت، کردند.

براساس این گزارش با گذشت 33 سال از تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی، میلیون ها نفر تحت آموزش سوادآموزی قرار گرفتند که این امر سبب برابر شدن تعداد بیسوادان در شهر و روستا و ایجاد تعادل میان مردان و زنان بیسواد شد.

معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، با بیان آنکه تا پایان برنامه پنجم توسعه مرز بیسوادی کشور باید به صفر برسد، ابراز امیدواری کرد که ظرف دو سال آینده روند سواد آموزی شتاب جدی تری به خود بگیرد.

ˈعلی باقرزادهˈبا بیان آنکه طی 33 سال گذشته بیش از 35 میلیون نفر تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفته اند، گفت: از این تعداد 11 میلیون نفر دوره مقدماتی(اول ابتدایی)را گذرانده اند و هفت میلیون نفر نیز وارد دوره تکمیلی پایان سوم ابتدایی شده اند و حدود سه میلیون نفر دوره پایانی(چهارم ابتدایی)را گذرانده اند.

وی با اشاره به اینکه دو میلیون نفر نیز تاکنون موفق به اخذ مدرک پنجم ابتدایی شده اند، اظهار داشت: این در حالی است که حدود پنج میلیون نفر از افراد لازم التعلیم با هدف انسداد مبادی بیسوادی تحت سوادآموزی قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: براساس سرشماری سال 1390 نیز حدود دو میلیون و 700هزار نفر در رده های سنی 10 تا 49 سال در کشور به عنوان بیسواد معرفی شده اند که با پایش های بعدی مشخص شد حدود 500 هزار نفر از آنها باسواد شده اند.

باقرزاده شمار افراد باسواد گروه سنی 19 - 10 سال کشور را بیش از 98 درصد در سال 90 برآورد کرد و گفت: کلاس های تشکیل شده نهضت در نیمه اول سال 91 به 10 هزار و 412 کلاس رسیده است.

وی افزود: تعداد آموزشیاران در نیمه اول سال 91، معادل 15 هزار و 720 نفر بودند که هشت هزار و 997 نفر آنها دارای مدرک لیسانس هستند.

وی به تعداد فراگیران پس از سوادآموزی در سال 1387 که معادل 120 هزار و 30 نفر بود، اشاره کرد و گفت: این تعداد در نیمه اول سال 91 به 138 هزار و 275 فراگیر ارتقا یافت.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تعداد سوادآموزان در مرحله سوادآموزی را 61 هزار و 582 نفر و جمع سوادآموزان تحت پوشش شهری در نیمه اول سال گذشته را 82 هزار و 575 نفر ذکر کرد و گفت: در نیمه اول سال جاری 86 هزار و 172 نفر سوادآموز روستایی تحت پوشش قرار گرفته اند.

باقرزاده شمار سوادآموزان زن در نیمه اول سال 91 را معادل 128 هزار و 732 نفر اعلام کرد و افزود: این رقم برای مردان معادل 40 هزار و 15 نفر است.

وی با بیان آنکه کاهش اختلاف درصد باسوادی بین دو جامعه شهری و روستایی در گروه سنی 29 - 10 ساله به 9/2 درصد رسیده، افزود: درصد باسوادی در این گروه سنی در سال 90به حدود 97 درصد ارتقا یافته است.

وی اضافه کرد: براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی مرکز آمار در سال گذشته، 9 میلیون و 719 هزار نفر خود را بیسواد معرفی کرده اند که از این تعداد سه میلیون و 456 هزار نفر در گروه سنی 10 تا 49 سال قرار داشته اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس بیش از 9 میلیون بیسوادی که طبق آمار جمع آوری شده وجود دارند 62 درصد بیش از 50 سال، 38 درصد در گروه سنی شش تا 49 سال، 25 درصد در گروه سنی 30 تا 49، 12 درصد در گروه سنی شش تا 29 سال، پنج درصد گروه سنی شش تا 19 سال و دو درصد در گروه سنی شش تا 9 سال قرار داشته اند.

باقرزاده تصریح کرد: در زمان پیروزی انقلاب 50 درصد جمعیت کشور بیسواد بودند بطوری که از هر دو نفر یک نفر بیسواد تلقی می شد در حالی که هم اکنون در تهران تنها بیش از یکهزار بیسواد در گروه سنی 100 تا 49 سال وجود دارد.

وی اضافه کرد: با تلاش های ویژه مرکز آمار ایران، سازمان نهضت سوادآموزی توانست فهرستی از بیسوادان را مشخص کند و آن را دراختیار معاونان نهضت سوادآموزی ادارات کل آموزش وپرورش استانهای کشور قرار دهد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در مورد وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: بالغ بر 40 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی در سال 91-90 با مصوبه مجلس شورای اسلامی تعیین وضعیت و جذب آموزش و پرورش شدند.

باقرزاده ادامه داد: هم اکنون آموزشیار نهضت سوادآموزی که تکلیف استخدامی آنها روشن نشده باشد، در این سازمان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: چنانچه افرادی در این سازمان تعیین تکلیف استخدامی نشده باشند، تعداد شان کم است به گونه ای که در هر استان ممکن است دو یا سه نفر تعیین تکلیف نشده باشند که این به معنای آن است که این افراد شرایط استخدام را نداشته اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در دولت دهم در این وزارتخانه مصوبه ای مبنی بر آموزش سواد آموزی تا ششم ابتدایی به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید در حالی که پیش از این سوادآموزان تا پایه چهارم ابتدایی تحت آموزش قرار می گرفتند.

باقرزاده افزود: هم اکنون سطح سوادآموزی سوادآموزان تا پایان دوره ابتدایی ارتقا یافت هرچند که آموزش سوادآموزان تا پایه ششم ابتدایی با ساختار خاصی انجام می شود.

وی اضافه کرد: دولت به منظور جلوگیری از بازگشت بیسوادی، اعلام کرده سوادآموزان باید 200 ساعت تحت آموزش قرار گیرند تا اندوخته های خود را فراموش نکنند.

وی ادامه داد: این آموزش به صورت مکمل و در قالب متنوع و متفاوت ویژه افراد سوادآموز که مدرک خود را دریافت کرده اند، انجام می شود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: یکی دیگر از مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش در زمینه سوادآموزی، آموزش بزرگسالان است به این شکل که آن دسته از افراد بزرگسالی که می خواهند بیش از پایه ابتدایی، آموزش ببینند و از سوی دیگر شاغل هستند، بتوانند در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در سال گذشته 53 درصد آموزش سوادآموزی توسط بخش غیردولتی و مردم انجام شد.

باقرزاده با اشاره به سیاست برون سپاری سوادآموزی و استفاده از امکانات بخش خصوصی، افزود: نهضت سوادآموزی به هر یک از افرادی که یکی از بیسوادان زیر 50 سال ثبت شده در مرکز آمار را آموزش دهد، حق الزحمه پرداخت خواهد کرد.

وی ادامه داد: براساس این سیاست، آموزش دهندگان در آموزشˈفرد به فردˈبه سوادآموزان حدود 400 هزار تومان دستمزد دریافت می کنند که سال گذشته با مشارکت بخش مردمی از بین 636 هزار آموزش دیده، 53 درصد آن ها توسط بخش مردمی تحت آموزش قرار گرفتند.

به گفته وی، در سال تحصیلی 89 - 88 هفت تا هشت درصد فعالیت ها در بخش سوادآموزی با مشارکت مردم و موسسات انجام شد.

باقرزاده اضافه کرد: در سال 90 نیز با اجرای سیاست برون سپاری فعالیت های نهضت سواد آموزی و استخدام برخی از آموزشیان، 39 درصد برنامه های آموزشی سوادآموزان توسط بخش مردمی و غیردولتی انجام شد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اضافه کرد: در سال جاری نیز از ظرفیت کامل معلمان رسمی و پیمانی در این زمینه در قالب هزینه تمام شده، استفاده خواهد شد.

باقرزاده ادامه داد: امسال تمام فعالیت های نهضت سوادآموزی با مشارکت بخش مردمی و غیردولتی انجام می شود و برای تحقق این امر موافقت نامه ها و تفاهمنامه های خوبی با حوزه علمیه قم، بسیج، کمیته امداد و مرکز نهاد زنان ریاست جمهوری امضا شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدیران مدارس نقش مهمی در سوادآموزی والدین محصلان دارند، افزود: در بررسی های صورت گرفته، بیش از 52 درصد بیسوادان کشور دارای یک دانش آموز در مدرسه هستند، بنابراین در صورتی که مدیران مدارس و دانش آموزان در سوادآموزی والدین خود همت گمارند، موفقیت های چشمگیری در زمینه سوادآموزی به دست خواهد آمد.

وی درباره ارتباط بین بزهکاری و بیسوادی گفت: تحصیلات 80 درصد از مجرمان زیر دیپلم و 13 درصد آنان نیز بیسواد مطلق هستند، ضمن آنکه آمارها نشان می دهد بین تحصیل و بزهکاری رابطه مستقیمی وجود دارد، چرا که اگر فردی دارای تحصیلات بسیار پایین باشد، احتمال بزهکاری وی بیشتر می شود.

باقرزاده اظهار داشت: براساس مشاهدات ما از یکی از زندان های کشور، حدود 75 درصد از افرادی که دارای حکم اعدام یا قصاص بودند، دارای مدرک تحصیلی پایین تر از پنجم ابتدایی یا بی سواد مطلق بوده اند.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که دارای جرایم اقتصادی بودند، علاوه بر تسلط به زبان های فارسی و انگلیسی، مشغول آموزش در زبان دیگر نیز بودند و این نشان دهنده آن است که میزان باسوادی و بی سوادی افراد در نوع جرایم آنان تاثیرگذار است.

براساس این گزارش در مردادماه سال گذشته تفاهم نامه همکاری برای ریشه کنی بیسوادی ، شتاب بخشیدن به روند به صفر رساندن بیسوادی در گروه سنی 49 - 10 و ایجاد فرصت استمرار و پایداری آموخته های نوسوادان از طریق اجرای برنامه های تحکیم سواد بین رئیس سازمان نهضت سواد آموزی و رئیس شورای عالی استان ها امضا شد.

در این تفاهم نامه استفاده از نظرات مشورتی شوراهای اسلامی شهر و روستا در برنامه ریزی، تعیین اولویت های نهضت سوادآموزی شهرستان ها، تامین کتاب های درسی مورد نیاز سوادآموزان، برگزاری امتحان پایان دوره و صدور کارنامه برای قبول شدگان از تعهدات نهضت سواد آموزی عنوان شده است.

همچنین تامین و پرداخت اعتبار مورد نیاز آموزش بیسوادان شرکت کننده در دوره سواد آموزی براساس سرانه سوادآموزی و همکاری در آشناسازی مخاطبان با حقوق و رفتار شهروندی از تعهدات دیگر نهضت سوادی آموزی است.

استفاده از ظرفیت های قانونی شوراهای اسلامی در تصویب مقررات مورد نیاز توسعه سوادآموزی در چارچوب اختیارات شوراها، همکاری شوراهای اسلامی در استفاده از ظرفیت های موجود در شهرداری و دهیاریهای از جمله فرهنگسراها، سراهای محله و مراکز فرهنگی هنری از تعهدات شورای عالی استان ها عنوان شده است.

مدت اعتبار این تفاهم نامه که در هشت ماده مبادله شد، دو سال است و در صورت توافق دو طرف، قابل تمدید خواهد بود.

منبع:خبرگزاری ایرنا
پنجشنبه 17 مرداد 1398 04:09 ق.ظ
Hi there, always i used to check weblog posts here early in the dawn, as i enjoy to learn more and more.
سه شنبه 15 مرداد 1398 07:33 ب.ظ
thank you lots this site is definitely proper plus simple
جمعه 11 مرداد 1398 09:53 ق.ظ
"We've got to build completely to another crescendo, cheri," he
said. "And we can have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled with lust, as well as
soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I'm feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the of his cock push agonizingly at the entrance
of my pussy, and I desired him to thrust into me hard.
Instead he retracted and slid his hardness back nearly
my clit.

I became aching to own him inside, and I really could tell that
his must push that wonderful hard cock inside me was growing.

His moans grew to check mine, and I knew the sense of my wet pussy lips about the head of his cock
was getting excessive for of us.

"Allow the finale begin," he explained, and that he slid the top of his cock inside me.


We both gasped as he held his cock there for just a moment.
I contracted my pussy to him further inside, and the man threw his return within the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, each time I squeezed
my pussy around him. His cock felt wonderful mainly because it filled me, but I
desired everthing inside me. I rolled to the side and rested my
leg against his shoulder, and then he plunged his cock all the way
in.
یکشنبه 6 مرداد 1398 09:32 ق.ظ
I think this is among the most vital info for me. And i am glad reading your
article. But want to remark on some general things, The web site style is ideal, the articles is really great : D.
Good job, cheers
پنجشنبه 3 مرداد 1398 12:01 ق.ظ
This website really has all the information and facts I needed about this subject and didn't know who
to ask.
چهارشنبه 2 مرداد 1398 09:45 ق.ظ
My partner and I absolutely love your blog and find almost all of your post's to be exactly what I'm looking for.
Would you offer guest writers to write content for yourself?

I wouldn't mind writing a post or elaborating on most of the subjects you
write related to here. Again, awesome web log!
شنبه 29 تیر 1398 04:31 ب.ظ
Thanks , I hhave recently been searching for information approximately this topic for ages and yours is the greatest I've discovered so far.
But, what about the conclusion? Are you certain about thhe supply?
یکشنبه 23 تیر 1398 06:24 ب.ظ
Thanks a bunch for sharing this with all people you really recognise what you're talking about!
Bookmarked. Kindly also discuss with my web site =).

We can have a hyperlink exchange contract between us
یکشنبه 23 تیر 1398 06:17 ب.ظ
Hey! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a marvellous job!
پنجشنبه 20 تیر 1398 12:49 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.
He's handsome. Brown hair slicked back, glasses which
fit his face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen.
He's well built, with incredible arms as well as a chest that stands apart on this sweater.
We're standing ahead of each other talking about us, what
we really wish for money, what we're in search of on another person. He starts
telling me that he's got been rejected a lot of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only say He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I wouldn't know. Everything happens
for an excuse right. But tell me, utilize reject me, does
one Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you at the moment?' he was quoted saying as I purchase more detailed him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I favor the way you think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my heel bone in her leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do you enjoy girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone discussion what we want. Someone that won't say yes even if I said yes. Someone who's not afraid of attempting interesting things,' he says. ‘I'm never afraid of attempting interesting things, especially in terms of making interesting things in the bedroom ', I intimate ‘And I enjoy women who are direct, who cut with the chase, like you only did. Being
honest, it really is a huge turn on.
سه شنبه 18 تیر 1398 08:35 ب.ظ
Sexy2call Quick search and have up to date results Get a massage escort girl, discrete apartment or
any perfect and indulgent recreation. Seeking escort girls?
Discrete apartments? Create a quick search by region
سه شنبه 18 تیر 1398 02:18 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino. He is handsome.
Brown hair slicked back, glasses which fit his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. They are
well made, with incredible arms plus a chest that stands out on this sweater.

We're standing right in front of each other dealing with
us, what we wish for the future, what we're searching for on another person. He starts
telling me that he's got been rejected a great deal of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I say He smiles at
me, biting his lip.

‘Oh, I do not know. Everything happens for good reason right.
But figure out, utilize reject me, would you Ana?' He
said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you currently?' he said as I receive far better him and kiss him.

‘The very next time don't ask, function it.' I reply.

‘I like how you will think.' , he said.

For now, I start scrubbing my hindfoot in the leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you prefer in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I enjoy determined women. Someone who knows whatever they want. Somebody who won't say yes even if I said yes. Someone who's not afraid when you try a new challenge,' he says. ‘I'm never afraid of attempting new stuff, especially in regards to making something totally new in the bed room ', I intimate ‘And I adore ladies who are direct, who cut with the chase, like you recently did. Being
honest, it really is a huge turn on.
دوشنبه 17 تیر 1398 03:50 ب.ظ
مراكز سامسونج نعتبر خبراء سامسونج الاوائل فى مصر و
اكبر مراكز تبحث عنها عندما یقابلك اعطال فى ثلاجات سامسونج .حیث اننا نوفرالخدمةبالكامل فى منزلك ولا یتم سحب
المكانس نهائیا من مكان اقامتك هذا بالاضافة الى اننانمتلك
طاقم عمل من فنیینمدربین على الاصلاحالفورى لجمیع مشاكل
اجهزة سامسونج المكانس و استبدال كل قطع الغیار العاطلةبأخرى ذات جودة عالیةهذا ب الاضافة تمیزهم بالكفاءةالعالیة
و التى تمكنهم الصیانةفورا منزل العمیل و الخبرة التى تصل الى الى مدةطویلة لا تقل عن 21 عاممتواصلة
فى اصلاح غسالات سامسونج

اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة مكانس سامسونج فى المنزل و كل ما علیك هو
الاتصال بنا على مركز صیانة میكروویف
سامسونج فى مصر نحن فى انتظارك اینما كنت نحن نخدم جمیع المحافظات لنسعى أن نكون الاول فى مجال عملنا و الاسرع
فى التعامل معك و نقدم لك الصیانة الممیزة فى كل مودیلات غسالات
سامسونج
دوشنبه 17 تیر 1398 01:42 ب.ظ
Hello, its fastidious post concerning media print, we all know media is a
impressive source of data.
یکشنبه 16 تیر 1398 04:31 ب.ظ
I am sure this post has touched all the internet people, its
really really good paragraph on building up new weblog.
جمعه 14 تیر 1398 04:36 ق.ظ
With havin so much written content do you ever run into any issues of
plagorism or copyright violation? My blog has
a lot of unique content I've either written myself or outsourced but it appears a
lot of it is popping it up all over the internet without
my permission. Do you know any ways to help reduce content from
being stolen? I'd really appreciate it.
جمعه 14 تیر 1398 12:06 ق.ظ
Fine way of explaining, and fastidious piece
of writing to obtain facts concerning my presentation focus,
which i am oing to deliver iin college.
پنجشنبه 13 تیر 1398 05:12 ب.ظ
Sexy2call Quick search to get the most up-to-date results Look for a massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Trying to find escort girls?
Discrete apartments? Create a quick search by region of Israel.
یکشنبه 9 تیر 1398 10:17 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.

He is handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face, hazel eyes and the prettiest
lips I've seen. They're well made, with incredible arms and
also a chest that is unique for this sweater. We're standing ahead of
one another referring to us, what we really wish for into the future, what we're interested
in on another person. He starts saying that bigger been rejected many times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you
', I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I can't know. Everything happens for a reason right.
But inform me, you wouldn't reject me, might you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, make use of mind if I kissed you right now?' he stated as I receive much better him and kiss him.

‘When don't ask, function it.' I reply.

‘I favor the method that you think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my your back heel in their leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you enjoy in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone that knows what they want. A person who won't say yes simply because I said yes. Someone who's not scared of attempting interesting things,' he says. ‘I'm never afraid when you attempt a new challenge, especially in regards to making something mroe challenging in the bed room ', I intimate ‘And I like females who are direct, who cut with the chase, like you may did. For being
honest, which is a huge turn on.'
پنجشنبه 6 تیر 1398 08:59 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino. They are
handsome. Brown hair slicked back, glasses which
fit his face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen. They're well-built, with incredible arms plus a chest that is different with this sweater.
We're standing in the front of each other talking about our everyday life, what
we really wish for money, what we're looking for on another person. He
starts saying that they have been rejected loads of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I
believe that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I do not know. Everything happens for a good reason right.
But identify, would you reject me, might you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you at this time?' he was quoted saying as I buy closer to him and kiss him.

‘When don't ask, just do it.' I reply.

‘I prefer how we think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my calcaneus as part of his leg, massaging it slowly. ‘What do you prefer ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone to know whatever they want. A person who won't say yes although I said yes. Someone who's not scared of trying something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid when attemping interesting things, especially in terms of making something mroe challenging in bed ', I intimate ‘And I love women who are direct, who cut in the chase, like you simply did. For being
honest, that's a huge turn on.
شنبه 25 خرداد 1398 05:58 ب.ظ
"We've got to build to an alternative crescendo, cheri,"
he said. "And then we can have an ending that is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were loaded with lust, along with the soft skin of
his hard cock against my sex was having its intended effect.
I'm feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.

I felt the head of his cock push agonizingly
at the doorway of my pussy, and Needed him to thrust into me hard.

Instead he retracted and slid his hardness back nearly my clit.


I had been aching to have him inside, and I could tell that his
really need to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to complement mine, and I knew the sense of my wet pussy lips for
the head of his cock was getting an excessive amount
of for both of us.

"Let the finale begin," he said, and the man slid the tip of his cock
inside me.

The two of us gasped as he held his cock there for just a moment.
I contracted my pussy in order to him further inside, and the man threw his return on the sensation. Inch by excruciating inch he pushed
his cock inside me, and each and every time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful because it filled me, but I want to it inside me.
I rolled to the side and rested my leg against his shoulder, and that he plunged his cock completely in.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 06:53 ب.ظ

Hi, after reading this remarkable article i am as well glad to share my familiarity here with friends.
شنبه 18 خرداد 1398 11:59 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino. He could be
handsome. Brown hair slicked back, glasses that suit his face, hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He or she is well made, with incredible arms including a chest
that is unique for this sweater. We're standing in front of one another discussing how
we live, what we wish money, what we're looking for on another person.
He starts telling me that they have been rejected plenty of
times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I would not know. Everything happens for a good reason right.
But inform me, make use of reject me, does
one Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, would you mind if I kissed you today?' he stated as I buy nearer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, simply do it.' I reply.

‘I like how you would think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my your back heel within his leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do that suits you in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone you never know the things they want. A person that won't say yes simply because I said yes. Someone who's not afraid of attempting new stuff,' he says. ‘I'm never afraid of attempting interesting things, especially on the subject of making new things in the sack ', I intimate ‘And I enjoy ladies who are direct, who cut over the chase, like you recently did. To become
honest, which is a huge turn on.'
پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:33 ق.ظ
Hey there! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers
and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us beneficial information to work on. You have
done a wonderful job!
چهارشنبه 8 خرداد 1398 03:16 ق.ظ
I am truly glad to glance at this weblog posts which includes tons of useful
data, thanks for providing these kinds of data.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 02:43 ق.ظ
I've been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting
article like yours. It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net
will be much more useful than ever before.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 01:23 ق.ظ
Can I simply say what a relief to uncover someone that really knows
what they are discussing on the web. You definitely understand how to bring a problem to
light and make it important. More people really need to
check this out and understand this side of the story.
It's surprising you are not more popular because you surely possess the gift.
سه شنبه 7 خرداد 1398 01:18 ب.ظ
Very good article! We will be linking to this particularly great article
on our site. Keep up the great writing.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 01:28 ب.ظ
Fantastic goods from you, man. I've keep in mind your stuff previous
to and you are just extremely magnificent. I actually
like what you have bought right here, certainly like what you are
stating and the way wherein you say it. You are making it entertaining
and you still care for to stay it smart. I cant wait to read much more from you.
This is actually a great web site.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 10:32 ق.ظ
I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or
blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this
site. Studying this info So i'm glad to convey that I have an incredibly excellent uncanny feeling I found out exactly what I
needed. I so much definitely will make sure to do not omit this web site
and give it a look on a constant basis.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
::طراحی :: مهدی اسکین | کدنویسی :: ثامن تم | ::
Template By : Mahdiskin.net